Яка висота арочного ангара?

Перед тим як почати будівництво арочного ангара, потрібно з`ясувати, що саме впливає на його зносостійкість та вартість. Ключовим параметром є саме висота арочного ангара. Тож, якою має бути найвища точка складу, щоб отримати максимальну опорну здатність за мінімальні витрати?

За всіма законами фізики та математики, найбільш стійкою є арка правильної форми, де відстань від підлоги до вершини арочного ангара становить половину його ширини.

До прикладу, якщо висота дуги має ширину 18 метрів, то її висота 9 метрів.

Це ідеальне співвідношення, яке наша компанія використовує на всіх об’єктах, але воно може відрізнятися залежно від конкретних умов і вимог проекту.

Також окрім опорної здатності арок, важливо взяти до уваги й зовнішні нагрузки, такі як сніг та вітер. Це призводить до дилеми, оскільки задля зменшення снігових нагрузок рекомендують робити конструкції вищими, а задля зменшення вітрових — нижчими.

Якщо ж говорити про невеликі арочні ангари (до 20м), то можна залишити стандарту висоту, рівну половині ширини, але для великих ангарів, таке рішення стає неефективним та витратним. До прикладу, ангар з шириною 32 метрів, мав би висоту 16 метрів, що відповідає висоті багатоповерхівки, а оскільки арочні ангари не передбачені для декількох поверхів, це було б досить затратно, за рахунок металоємності та не доцільно.

Тому можемо зробити висновок, що для отримання максимально зручного ангару за адекватні кошти, треба обирати варіант ангару арочного типу з шириною від 12 до 18 метрів, а якщо є потреба в більшій ширині, то варто розглянути варіант прямостінного типу.