Купити вживаний (б/у) ангар чи побудувати новий?

 

Напевно кожен при думці про будівництво ангара замислюється про те, як зробити якісно, але не за всі гроші світу. Тому ми підготували для вас статтю з порівнянням вживаного ангара та будівництво з нових матеріалів.

 

Будівництво нового ангара

 

Найкращі варіанти на сьогодні, це каркасні ангари арочного та прямостінного типу. Однією з переваг каркасних арочних ангарів є їхня висота, що дозволяє використовувати їх як зерносховища чи виробництва, оскільки висота арочних ангарів дозволяє висипатись зерновозу. Крім того, такі ангари завдяки формі правильного півкола добре витримують снігову та вітрові нагрузки. Прямостінні ангари також часто є популярним вибором для будівництва складів вертикального зберігання товарів, СТО, виробничих цехів або теплих складських приміщень.

 

Будівництво каркасних ангарів з нових матеріалів дозволяє, по-перше, самостійно обирати розмір складу, його ширину, довжину та у випадку прямостійних і висоту. По-друге, при будівництві нового ангара під ключ, можна врахувати подальші нагрузки, такі як утепленняза рахунок сендвіч панелей чи мін.вати, навантаження зерна на стіни, або монтаж сонячних панелей на даху. І по-третє, будівництво складу під ключ позбавляє вас непотрібних турбот, таких як перевезення вживаного каркаса, доведення його до адекватного стану, контроль за монтажем, пошук та закупівля розхідників та комплектуючих і тд.

 

Будівництво б/в ангара

Найпершою вигодою вживаного ангара є його ціна. Саме вона розглядається як головний критерій вибору, що впливає на рішення. Але завжди слід пам`ятати що нижча ціна завжди є обґрунтованою. По-перше, при купівлі б/у каркаса є великий шанс, що він був не дуже якісно демонтований, я всі металоконструкції треба довести до ладу (зачистити ржавчину, вирівняти, добре прошкурити ти покрасити в декілька шарів). По-друге, при повторному зборі вживаного покриття є завеликий шанс не точного прилягання через механічні пошкодження при демонтажі та перевезенні. В такому разі, ангар може протікати, що призведе до втрат продукції.

По-третє, порахуймо чи справді ангар з вживаних матеріалів є вигідним.

Зазвичай в оголошенні про продаж б/у ангара йдеться про продаж голого каркаса (колони та ферми), це говорить про те, що окрім цього, вам потрібно знайти та придбати покриття для нього, обрешітку, всі розхідні матеріали, закладні та сам бетон для фундаментних робіт і тд. Якщо ж говорити про логістику, то перевезення вживаного каркасу зазвичай робить його вартість рівнозначну новому металу, до цього додатково додається ваш час на пошукперевізника та витрати часу та палива на фізичну присутність на відвантаженні та демонтажі. Ще варто додати, що хтось має зібрати цей ангар, тобто необхідно знайти робочих для монтажу, відповідно їм теж заплатити.

Це найбільш очевидні речі, з якими ви можете стикнутись при виборі будівництва вживаного ангара.

Підсумуймо, придбати ангар на вторинному ринку може бути вигідно лише у випадку, якщо він правильно експлуатувався і не має механічних пошкоджень, та при умові монтажусвоїми силами, а не найманою бригадою. В інших випадках, економія не буде виправданою і ви втратите багато часу та сил.

Тому ми в більшості випадків рекомендуємо будувати склади, ангари та зерносховища під ключ з нових матеріалів, що гарантує надійність, якість, та ваш спокій.